הסוף לממולאים מעייפים!

כך תתחילו לעשות אימוני יוגה קצרים בבית מדי יום

אימוני יוגה בבית

אימוני יוגה נהיו לספורט פופולרי ביותר בכל העולם. לא כולם יודעים זאת, אך מדובר בתורה המשפיעה על הגוף והתודעה באותה המידה. רובנו מכירים את גרסתה המופשטת והמקוצרת – תרגילי מתיחות ונשימות, אך זה בהחלט מספיק על מנת לשאוב מהחוכמה העתיקה של מדינות המזרח הרחוק ולנצל אותה לטובת רווחתנו הכללית.

יוגה הוכחה על ידי חוקרים במגוון תחומים כמשפרת גם את המצב הגופני שלנו (שיפור הגמישות – חשוב מאוד במיוחד כיום, כשאנו מעבירים שעות רבות בתנוחות סטטיות של ישיבה מול מסכים), וגם מעניק לנו את הערך הנפשי הרב של היכולת להיות נוכחים ברגע הקיים, התנתקות מבעיות היומיום וירידה במפלס החרדתיות והלחץ הנפשי הכללי.

מכאן ניתן להסיק שאפילו פרקטיקה קצרצרה של יוגה באופן יומיומי יכולה לשפר את חיינו באופן מהותי. לא חייבים לחולל שינוי של 180 מעלות על מנת ליהנות מכל היתרונות האלה, מספיק להקדיש אפילו 10-20 דקות לכך. נתווה לכם את הדרך לעבר היכולת להקדיש את הזמן הזה באופן יומיומי וגם נסביר כיצד מתחילים.

יתרון – שילוב של תרגולי יוגה בליווי מקצועי ועצמאי

היופי של היוגה הוא שאפשר לעשות כמעט תמיד את אותן התנועות והתרגילים – אך עם הזמן תצליחו לעשות אותם לאורך זמן רב יותר (להחזיק בתנוחה – האסאנה) ובצורה טובה יותר (למשל – להרחיב את פיסוק הרגליים).

אך כדי להתחיל לעשות את התרגילים בצורה נכונה ובטיחותית כבר מהיום הראשון, מומלץ לפנות לאיש מקצוע. ובדיוק לשם כך כדאי להתחיל לתרגל במסגרת שיעור או קורס. החדשות הטובות הן שגם בשביל זה כבר לא חייבים לצאת מהבית, משום שיש לא מעט תרגולים בזום. אך לעבודה פנים מול פנים יש יתרון שהמורה יכול לתקן אתכם מעשית.

בכל מקרה, יש מגוון אפשרויות לבחור מהן, כך שמה שצריך זה לקנות מזרן יוגה ולמלא את עצמנו בנחישות להתחיל!

כך תכינו לעצמכם בסיס איתן לתרגול יוגה בבית

לאחר שיש לכם את הרצון, המזרן וגם את המקורות לעבוד איתם (שיעור מקוון, סרטוני יוגה למתחילים ביוטיוב או שיעור פנים מול פנים בסטודיו הקרוב לביתכם), יש צעד נוסף שיש לעשות כדי להפוך את היוגה לחלק בלתי נפרד מחייכם. מילת המפתח כאן: הרגל.

ליצירת הרגל, נדרשת עקביות מסוימת.

כך שצעד ראשון בדרך להרגל המבורך הזה, הוא מציאת מקום קבוע ומתאים שבו תקיימו את התרגולים הביתיים שלכם. זה צריך להיות חלל מספיק גדול שיאפשר לכם לנוע בחופשיות (למשל, לסובב את הידיים מבלי להיתקל במכשולים), וגם יכיל את כל מה שדרוש לכם לאימונים, שזה המזרן, האביזרים הנלווים וחיבור למסך במידת הצורך.

השלב השני הוא בחירת שעה מתאימה לתרגול יומיומי – גם זה חלק חיוני מיצירת ההרגל היומיומי. הקפדה על פעילות באותה שעה ובאותו יום תעזור לכם להתחיל להתאמן מבלי לנסות "לאנוס" את עצמכם, משום שלאחר פרק זמן מסוים (יש האומרים שהוא 21 יום, אך זה יכול להיות אפילו פחות, אם הפעילות נעשית באופן מהנה) הרגליים יישאו אתכם למקום התרגול כמעט באופן טבעי!

תרגילים שמהם כדאי להתחיל אימוני יוגה

כפיפות שונות שמרפות את הגב תמיד יועילו לתחושתכם הכללית, ותופתעו עד כמה זה משפר את תחושת המתיחות שמצטברת בחגורת הכתפיים בחיי היומיום. תרגילים אלה כוללים את עמדת הלוחם, תנוחת הכלב עם הפנים למטה ועם הפנים למעלה.

פיתולים של הגוף מאפשרים לשמור על הגמישות, להרפות שרירים כואבים ועקב כך לשחרר אנרגיות אצורות בגוף (שזו מהות תרגילי היוגה באסאנות – ליצור אנרגיה ולסייע לנו להגיע להתעלות נפש).

וכמובן שכל תרגול יוגה מסתיים במדיטציה קצרה שתעזור לנו "למרכז" את עצמנו לרגע הנוכחי, ויש לכך יתרונות ידועים נוספים של שיפור מצב הרוח, שינה טובה יותר ותגובה רגועה יותר למצבי לחץ.היוגה יכולה להביא איכויות מדהימות לחיינו, וכל מה שצריך לעשות – הוא להתחיל!