הסוף לממולאים מעייפים!

המכשירים המתקדמים ביותר לטיפולי אנטי אייג’ינג בתחום האסתטיקה המודרנית

הטכנולוגיה המתפתחת במהירות מאפשרת לתכנן, לפתח, ליצור ולשווק מכשור יעיל ובטיחותי להשגת מגוון מטרות של אסתטיקה אנטי אייג'ינג. זה הביא להיווצרות תת-תחום חדש בעולם האסתטיקה – קוסמטיקת מכשירים, המבוסס על פעילות של מכשור מתקדם, הגדרות קבועות מראש בהתאם למטרות כל לקוחה, גילה והמצב הכללי של עורה. העיקרון המנחה בייצור מכשירים אלה הוא השפעה מדודה של גורמים פיזיים שונים, כגון לייזר, אולטרסאונד, גלי קול, שדה אלקטרומגנטי ועוד. מדובר בשיטות בטוחות שנבדקו לעומק לפני שאושרו לשימוש ברמה בינלאומית. היתרונות הבולטים של מכשירים אלה, הוא העדר פגיעה בשלמות העור, תקופת התאוששות קצרה ביותר ותוצאות מעולות שנשמרות לשנים ארוכות.

מתי מומלץ להיעזר במכשירי אנטי אייג’ינג?

יש כמה התוויות נגד שימוש במכשירי אנטי אייג’ינג, אך בדרך כלל לאנשים בריאים יכולים להיעזר בהם בקלות. התוויות הנגד הן בדרך כלל נשים בהיריון, סובלים מאפילפסיה, התפרצויות של מחלות עור, קוצב לב, אונקולוגיה.

מכשירי האנטי אייג’ינג יכולים לסייע בבעיות הבאות:

  • סימני גיל ראשונים: התדלדלות של העור, יובש, אובדן אלסטיות והידוק
  • צניחת עור
  • הפרעות בשלמות ובצבע העור
  • קמטים, קפלים בעור
  • פגמים מקומיים: כתמי פיגמנטציה,אדמומיות מנימים פגועים מתחת לעור, צלקות.
  • אקנה, צלקות לאחר אקנה, טיפול בעור הנוטה לשמנוניות
  • הסרת שיער
  • טיפול בנשירת שיער ובעיות אחרות של צמיחתו.
  • התאוששות ושיקום לאחר ניתוחים פלסטיים.

המכשירים מסייעים לפתור פגמים ולהצעיר את העור באזור הפנים, ולא רק. הם משמשים לשיקום הגזרה לאחר היריון ולידה ומהווים אחד מדרכי המניעה והפיתרון לצלוליטיס.

טיפולי אסתטיקה אנטי אייג'ינג כתחליף לניתוחים פלסטיים
סוגי טיפולים אסתטיקה אנטי אייג'ינג

להלן כמה מכשירים מודרניים ועדכניים המקובלים כיום בעולם הקוסמטיקה. בקליניקות שונות ניתן למצוא מכשירים שונים שפועלים על בסיס טכנולוגיות דומות. כמו כן, בכל מדינה יש נציגויות של חברות שונות. חשוב לבדוק שהמכשירים קיבלו אישור של ארגון הבריאות העולמי וכן של משרד הבריאות המקומי, שהצוות עבר הכשרה מתאימה. אל תהססו לשאול שאלות לגבי תהליך הטיפול, כך תוכלו לדעת שאתם בידיים טובות.ניתן לחלק מכשירי אנטי אייג’ינג וטיפולים קוסמטיים חדשניים למספר קטגוריות, זאת לפי האמצעי העיקרי שמפעילים על העור.

מכשיר מבוסס אולסטרסאונד

מכשירים אלה מאפשרים לעשות הרמה ומיצוק של העור שבעבר התאפשרה רק בהתערבות כירורגית. גלי הקול משפיעים על העור ברקמות העמוקות ביותר, באופן שאינו נראה לעין, אך השיפור ניכר מהר מאוד.

מכשיר המבוסס על גלי רדיו

גלי הרדיו מהווים דרך יעילה ולא פולשנית להילחם בסימני הגיל הראשונים, לחטב את כל חלקי הפנים, להחליק סנטר כפול ולחדד את קווי המתאר של הלסת.

מכשירים מבוססי לייזר

הלייזר מוכר לכולנו, אך המכשירים החדשניים ביותר מאופיינים ביכולת להתאים את אורך הגל והתדירות שלו במדדים כל כך מקרוסקופיים, שזה מאפשר לעודד את העור לייצר קולגן ולשמר את האלסטיות בדרך הכי טבעית ובלתי פולשנית שיש, והתוצאות מדהימות בכל קנה מידה.

מכשירי מבוססי גלים אלקטרומגנטיים

שיטה יעילה גם כן שמעודדת ייצור חומרי הזנה ושמירה על הטונוס הכללי של העור. קרינה אלקטרומגנטית מאפשרת להרחיב את כלי הדם, לחזק את הרקמות ולסלק רעלנים. סדרת טיפולים מחזקת את יכולת החידוש הטבעית של העור ומשפרת את מצבו הכללי. שיטה זה משמשת לעתים קרובות לשיקום לאחר ניתוחים פלסטיים.

כיצד נערכים לקראת הטיפול אנטי אייג'ינג

היתרון העיקרי של טיפול במכשירים, הוא שהם לא פוגעים בשלמות העור, אינם פולשניים ואינם באים במגע עם הדם, לכן הליך ההכנה מינימליסטי והתוויות הנגד מעטות מאוד. הליך ההכנה הפשוט כולל בדיקה רפואית בסיסית מאוד – בדרך כלל מספיק לבצע בדיקת דם/שתן פשוטה. במקרים מסוימים נדרשות בדיקות נוספות קרישת דם ובהתאם לגיל ולמצב הבריאותי הכללי.

לכל מכשיר יש התוויות נגד ספציפיות, ולכן יש לקיים שיחה מקדימה עם הקוסמטיקאית המספקת את הטיפול, כל לוודא שהכול תקין וניתן להתקדם. יש לבצע הסבר מלא על מהות והליך הטיפול ולחתום על טופס שמעיד על היעדר התוויות נגד והבנה של כל הדקויות הרפואיות והקוסמטיות.

הליך הטיפול וההתאוששות אחריו

כל אחד מהטיפול אורך פרק זמן שונה, וחלקם דורשים כמה מפגשים (בהתאם להיקף העבודה ומאפייני המכשיר). בדרך כלל, מומלץ להימנע מחשיפת האזורים המטופלים לשמש ישירה, כדאי גם להימנע ממאכלים חריפים על מנת לא לפגוע בהליך החומרים המתרחש לאחר טיפולים בלייזר או בגלי רדיו. לא נדרשת תקופת התאוששות מיוחדת, אך כדאי לנוח ולתת לגוף להשלים את התהליכים שנוצרו וזורזו על ידי מכשירי האנטי אייג’ינג המתקדמים הקיימים היום בשוק.