הסוף לממולאים מעייפים!

נדל"ן בחו"ל – השווקים האטרקטיביים ביותר להשקעות

השקעות נדל"ן בחול

העולם כיום קטן ונגיש מאי פעם, וזה נותן לנו עוד ועוד סיבות לטייל בו – אך גם לקחת את הכסף שלנו למקום אחר, על מנת לבזר סיכונים, וגם על מנת להפיק את מלוא התועלת מהסכומים שכבר עומדים לרשותנו, על מנת להרוויח עוד ועוד. כפי שהסברנו במאמר הזה, השקעות בנדל"ן בחו"ל טומנות בחובן סיכונים מסוימים.

אך כמו כל תחום, גם כאן יש דקויות רבות שיש לקחת בחשבון לפני שמתחילים לעסוק בו, ובהשקעות נדל"ן בחו"ל יש לקחת בחשבון קודם כל את המאפיינים הספציפיים של כל שוק שבו מתחילים לפעול, כולל מצב כלכלי מתמשך בעשרות השנים האחרונות והתחזיות לעתיד, עלויות תפעוליות, אפשריות מימון ומיסוי ויכולת לשלוט ולמנף כל נכס ונכס.

נסקור ארבעה שווקים שמהווים גורם עניין למשקיעים הישראליים ונעמוד על ההבדלים ביניהם והפוטנציאל הגלום בכל אחד מהם.

נדל"ן בחו"ל - השווקים הלוהטים ביותר ב-2022

הזוכה הגדולה בתחרות נדל"ן בחו"ל – ארצות הברית

באופן טבעי, מדובר בשוק הפופולרי והאהוב ביותר. המדינה הענקית המחולקת למדינות שונות בעלות מאפיינים ספציפיים והשונות ובסטנדרטי מחייה, מחירים וגם במיסוי. זה מאפשר למצוא פרויקטים מתאימים להשקיע בכל קנה מידה ומכל סוג. הגיוון הרב מאפשר לכל משקיע למצוא את עצמו כאן. כדאי מאוד להתייעץ עם מומחים בתחום המיסוי במדינות השונות, על מנת לבחור בפרויקטים האטרקטיביים ביותר שיניבו את התשואות הטובות ביותר.

מדינות מזרח אירופה (גיאורגיה, אוקראינה, פולין, רומניה)

זה לא מיקרי שארבע מדינות אלה גובשו לרשימה אחת. המשבר העולמי שהתרחש ב-2008 השפיע עליהן מאוד וערער באופן מהותי את הכלכלה בהן. עם זאת, בשנים האחרונות מדינות אלה הצליחו לצאת מהמשבר ונכנסו לרשימת היעדים המבוקשים על ידי משקיעי נדל"ן בכל העולם. הכלכלה הצומחת יוצרת סביבה מיטבית להשקעות בנדל"ן שערכו יילך ויעלה עם השנים, ככל שהמדינות ימשיכו להצליח. יתרון בולט נוסף שלהן הוא היותן מסבירות פנים למשקיעים מבחוץ, כולל מסלולי מס נוחים ומשתלמים המאפשרים לכל הצדדים להרוויח באופן הוגן והדדי. ההשקעות הנדרשות לבנייה גם הן נמוכות יחסית, ולכן ניתן להשתלב בפרויקטים גדולים מאפס ולהצליח מאוד.

 

גרמניה

אחת המדינות המבוקשות והחזקות ביותר באיחוד האירופאי, למרות השנים האחרונות שלא היו פשוטות עבורה. היתרון הבולט של גרמניה הוא החסון הכלכלי שנשמר למרות הכל, והעובדה שמחירי הנדל"ן שם עדיין נשארים נמוכים ביחס למה שאנו רגילים לראות בישראל. אחד הגורמים הבעייתיים בגרמניה זה נהלי המיסוי שיכולים להיות מסועפים ומבלבלים, ולכן יש להיעזר באיש מקצוע מקומי שיעזור לכם לנווט בנושא זה.

 

קפריסין ויוון – שחקנים חדשים בתחום השקעות נדל"ן בחו"ל

מדינות הקרובות מאוד לישראל ובעלות מאפיינים דומים מבחינת אקלים, מיקומן בחופי הים התיכון ומבחינות מסוימות – גם קרובות ומובנות לנו מבחינת המנטליות. מדינות האיים באזור הים התיכון חוו משבר כלכלי חמור, וכתוצאה מכך מחירי הנדל"ן ירדו. בשנים האחרונות ניכרת התאוששות, ולכן ניתן לחזות שהמחירים יעלו עם הזמן, וזה הופך את האזור לאטרקטיבי מבחינת השקעות בנדל"ן, בעיקר לאור ההתאוששות העולמית ממשבר הקורונה. הנוחות לתחזק השקעות במדינה שנמצאת יחסית קרוב מהווה יתרון חשוב בבחירת שוק זה הן להשקעות ראשוניות או להרחבת תיק ההשקעות הקיים.

לסיכום, השקעות בחו"ל מהווים אפיק נוח מבחינת הון עצמי, אך מסוכן מבחינת הבנה של הדקויות המקומיות בכל הקשור למנטליות התושבים, מאפיינים מקומיים וגורמים שיסייעו לכם לנהל את הנכס ולהפיק את מלוא התשואה ממנו.


יש להתייעץ עם גורמי מקצוע מהימנים, וגם להיות תמיד עם היד על הדופק על מנת לדעת מה קורה עם הנכס כל הזמן. בנוסף לכך, יש לעקוב תמיד אחרי ההתפתחויות בשוק על מנת להמשיך להשקיע בחוכמה ולהמשיך להרחיב את הפעילות שלכם.