הסוף לממולאים מעייפים!

מה עושים בחורף? אופים! 7 טיפים שיחממו אתכם

הטמפרטורות צונחות וכולנו נערכים לחורף הקר שיימשך כמה וכמה חודשים ארוכים. יש כאלה שאוהבים את התקופה הזאת, אחרים סובלים מהקור ולא רואים בו שום רומנטיקה או משהו חיובי. שתי הקבוצות האלה יכולות להודות באותה המידה שחימום מבפנים ומבחוץ זה אחד האלמנטים החשובים ביותר בעונה הקרה.

ואחת הדרכים היעילות ביותר לעשות זאת, זה באמצעות אפייה!

 

למה אפייה ולמה דווקא בחורף?

באופן כללי, מחקרים מראים שביצוע עבודות בית נעימות ובעלות אופי יצירתי מעלה את תחושת האושר ברמה מהותית, גם בקרב אנשים בודדים, וגם בקרב הנוטים לדיכאון חורף קל. האפייה יוצרת תחושת חמימות ביתית, מספקת לכם מאכלים טעימים וממלאים שיעזרו להתמודד עם הקור (גם בעזרת יצירת מעט מצברי שומן, לא נורא – עד הקיץ זה יעבור!) וגם פעילויות מהנות שאפשר לעשות עם הילדים, החברים וקרובי המשפחה. יתר על כן, ידוע שבישול ואפייה זו תרפיה פיזית ונפשית בפעילות אחת.

להלן שבעה טיפים שיעשירו את כישוריכם כבר בחורף זה:

התפחת שמרים בקור

קצת קשה להתפיח את הבצק כשהטמפרטורות נמוכות. אפשר לעשות זאת באופן יעיל, בטוח ו-וודאי בעזרת התנור שלכם: חממו אותו לטמפרטורה של 50 מעלות בלבד ושימו בחלקו התחתון כלי עם מים. לאחר מכן יש לכבות את התנור ולשים על הרשת את הקערה המכילה את הבצק. לאחר 30-60 דקות הבצק יתפח במידה הדרושה.

 

הוסיפו להכול קינמון

קינמון מאופיין ביתרונות בריאותיים חשובים, ובעיקר לחורף. יש בו נוגדי דלקתיות, נוגדי חמצון. הוא גם מגן מפני נגיפים שונים. בנוסף, הניחוח שלו מתקשר במידה רבה לחמימות ולנעימות של החורף. לכן אפיית לחמניות עגולות עם קינמון זה אחד הפינוקים שיגרמו לכם להתגעגע לחודשים האלה עם בוא הקיץ!

 

קחו את הזמן שלכם להכיר את התנור!

כל תנור הוא שונה, לכן אל תתפלאו אם תראו את הכיתוב "זמני אפייה עשויים להשתנות מתנור לתנור". מה עושים עם זה? שום דבר, מתנסים! ניסוי וטעייה מאפשרים להבין מה הוא פרק הזמן האופטימלי, ומה הטמפרטורה הנכונה ביותר עבור כל מתכון.

 

זיכרו שאפייה זה מדע!

כל מתכון של מאפה הוא ניסוי כימי לכל דבר. לכן חשוב מאוד לדבוק תמיד בהוראות הכתובות, כולל סדר הוספת הרכיבים, כמויותיהם וכו’. לכן כדאי מאוד להיאזר בסבלנות וגם במשקל מטבח כדי לעשות את הכל בדיוק כפי שכתוב במתכונים, וכך תקבלו את התוצאות הטובות ביותר. מאתגר? אולי.

שווה כל רגע? בהחלט!

 

קחו בחשבון את הלחות

לחות משפיעה באופן מהותי על כל הרכיבים היבשים הדרושים לכם לאפייה. שימו לב שהקמח נמצא במקום יבש וקריר, ואל תשכחו לסנן אותו, גם אם זה לא מצוין במתכון. איכות ויובש של חומרי הגלם שלכם משפיעים באופן ישיר אל התוצאה שתתקבל.

 


שימו לב לטמפרטורת המצרכים

טיפ שלא תמיד מציינים במסגרת המתכונים, אך כדאי לזכור. כדאי לדאוג שהרכיבים יהיו בטמפרטורת החדר (אלא אם כן צוין שיש לחמם את אחד הרכיבים, החמאה למשל). קציפת ביצים מושפעת מאוד מטמפרטורת הביצים, ויש לקחת זאת בחשבון כשאם נערכים לקראת הבילוי שלכם במטבח.

 

תעופו על מחלקת האפייה בסופר!

רוצים להצליח באפייה כבר עכשיו? אל תחסכו במוצרי אפייה! כפות ערבוב, נייר אפייה, תבניות סיליקון על כל סוגיהן, כל הדברים האלה יעזרו לכם לחולל מהפכה של ממש במטבח ולעשות את המאפים המעניינים, היפים והמקוריים ביותר. חשוב לזכור שהמיכלים שאתם בוחרים לאפייה משפיעים על התוצאה – תבניות זכוכית לעומת סיליקון או ברזל יכולים לספק לכם תוצאות שונות לחלוטין, ועבור מתכונים שונים יש העדפות שונות. אך אין ספק שמגוון יעניק לכם אינספור אפשרויות ליצור וליצור עד אינסוף.

 

אפייה זה אחד מהבילויים המיוחדים ביותר שאדם יכול לעשות עם עצמו, וגם עם משפחתו. אם זה משהו שעדיין לא התחלתם לעשות בביתכם, החורף הזה הוא בדיוק נקודת הזמן הנכונה ביותר להתחיל.

פתחו ספר אפייה עם מתכונים למתחילים – וצאו לדרך!