הסוף לממולאים מעייפים!

עזרה ראשונה דחופה לזוגיות בתקופה ההזויה שבה אנו חיים

יש שיגידו שתקופת הקורונה תפקדה כמבחן הלקמוס האולטימטיבי שחשף את הבעיות והחסכים בחיים של רבים מאיתנו. אחרי שהשגרה נשללה מאיתנו ונותרנו עם מי שאנחנו והאנשים שגרים איתנו מתחת לאותה קורת גג, הסדקים נפערו במערומיהם. יש שחוו זאת כמשבר בזוגיות שלהם, אך אין זה אומר שהכל אבוד. לפעמים דווקא המשבר יכול להוביל להארות והבנות חדשות על מערכת היחסים שיעזרו לנווט אותה למקום טוב יותר לשני בני הזוג.
שימו לב! הכוונה למערכות יחסים נורמטיביות ושוויוניות שאין בהן שום אלמנט של אלימות פיזית, מילולית או כלכלית.

שלב ראשון: מיפוי הבעיות

כל אדם הוא שונה וייחודי בצרכים, ביכולות וברצונות שלו, וכאשר מדובר בזוג – אז הייחודיות זאת גדלה פי שתיים. לכן, על מנת למצוא את הדרך להרמוניה המחודשת ביניכם, חשוב להיות מסוגלים להגדיר באופן ממוקד את מה שמציק לכם. ובדרך כלל מדובר בדברים גלובליים, גם אם הם מתבטאים בדברים הקטנים (כמו – “אני לא סובלת את איך שאתה לועס" או "ההערות שלך לכל מה שאני עושה מוציאות אותי מדעתי").
יש זוגות שיותר מדי זמן יחד גורם להם להימאס אחד על השני, ובמקרה זה חופשה בנפרד יכולה לעשות פלאים. לעומת זאת, יש כאלה שהתרחקו ושכחו כבר מה גרם להם להתחבב אחד על השני מלכתחילה, ולהן דרוש זמן איכות ביחד מחוץ למסגרת הביתית, או בילויים שיזכירו את התקופה שבה הם היו צעירים יותר והזוגיות שלהם הייתה בתחילת דרכה.

שלב שני: תיאום ציפיות

כדי שהתכנית תעבוד – שני בני הזוג צריכים להיות בתמימות דעים לגבי מה עליהם לעשות כדי לעבוד על מערכת היחסים ולעשות זאת בצורה מיטבית. לכן, יחד תחשבו מה הייתם רוצים לשנות בזוגיות. ראוי לציין שככל שהיחסים מתקררים ומופיע ניכור, כך קשה ליישר קו לגבי מה רוצים, משום שזה יוצר את התחושה המטעה שהצד השני נגדכם, כשבפועל יש לכם אותה מטרה.
במידה והליך תיאום הציפיות לא מתנהל בצורה מיטבית, כדאי לשקול לפנות לייעוץ מקצועי.

שלב שלישי: בניית "תכנית עבודה"

לאחר שהמטרות הוגדרו משני הצדדים, יש לגבש את הפעולות הספציפיות שתעשו על מנת להגיע מנקודה א’ שבה אתם לא מפיקים את מלוא התועלת וההנאה מהזוגיות שלכם, לנקודה ב’ – שבה אתם מאוהבים כמו בירח דבש וחווים ריגוש מחודש והתלהבות בלתי פוסקת מהיותכם זוג.
כאמור, הפעולות צריכות להתאים למטרות שהוצבו.
אם אתם רוצים לבלות יחד כדי לחזק את הקשר, כדאי לחשוב מחוץ לקופסה.

טיפים לפעילויות שיסייעו לכם להדליק שוב את האש והחיבה ביניכם

מארז קוקטליים  – אם נהגתם לצאת לבלות, משקאות אלכוהול מפתיעים יהיו בדיוק מה שאתם צריכים כדי להחזיר את הזמן לאחור.
מארז משחקי חברה – משחקים מעניינים למבוגרים שיגרו את החשיבה שלכם, יעוררו את ההתלהבות וההרפתקנות שלכם ויגלו לכם צדדים חדשים באישיותכם ובאישיות בן או בת הזוג.
מארז צעצועי מין לזוגות – אם בחדר המיטות הכול גווע, אפשר לחמם את העניינים בניסויים ועם אביזרי עזר. עצם הרכישה שלהם עשוי להיות מלבב ומגבש מאוד.

שלב רביעי: יישום התכנית

חשוב מאוד לקבוע את חיזוק הזוגיות כפרויקט לכל דבר ולהקדיש לו מספיק זמן על מנת להצליח להתמיד ולראות את התוצאות הרצויות. תמיד אפשר להחזיר את האש לזוגיות, כי כל אדם הוא יקום בפני עצמו, לפעמים כל מה שדרוש על מנת להתאהב באדם שלצדכם מחדש – זה פשוט לראות אותו באור חדש, פחות שגרתי ומאוס.
אולי במבט ראשון מדריך זה מרגיש פשטני מדיי, אך כידוע – הדרך הבטוחה ביותר היא זו הישרה. איתור הקשיים ופתרונם הייעודי והמסודר זו הדרך המתבקשת, ולכן היא גם המומלצת.