הסוף לממולאים מעייפים!

7 פעילויות שאפשר לעשות לבדנו כדי לנוח מכל העולם – וגם מעצמנו

אנחנו חיים בעולם מהיר ורווי ברגשות, מידע, תמונות מתחלפות. מחקרים רבים מעידים על כך שהמוח שלנו לא באמת מסוגל לעמוד בעומסים האלה לאורך זמן, וזה מביא לתחושת תשישות וחוסר סיפוק. ההתמכרות למכשירים הניידים לא תורמת לבריאותנו, ויוצרת כל הזמן תחושה שאנחנו עלולים להפסיד משהו ממש מעניין ברשתות החברתיות (שלא באמת יש שם דברים קריטיים לחיינו) או בווטסאפ (באמת שלא יקרה כלום אם נראה את ההודעה הזאת עוד חצי שעה).
אחת השיטות להירגע ולחדש מצברים היא קודם כל להתנתק מהרשת – ולהתחבר לעצמנו. וזה לא חייב לערב ישיבה מזרחית ובהייה בקיר. יש הרבה דברים שיסבו לכם הנאה, יעזרו למוח להפיק סרוטונין (הורמון האושר),
להפחית את ייצור הקורטיזול (הורמון הלחץ) ובאופן כללי, להראות לכם שאתם אדם נחמד בסך הכל שאפשר לבלות איתו גם לבד, ללא ליווי צמוד של עשרות דמויות וירטואליות.

להלן כמה הצעות לפעילויות נחמדות

שתילת בונסאי ועציצים

למה דווקא בונסאי? ולמה לא בעצם? מדובר בעץ לכל דבר, אבל הוא קטן, מה יכול להיות חמוד יותר מזה? ואם אתם כבר בשוונג, אפשר להוסיף עוד כמה עציצים לא תובעניים, כמו הפוטוס המוזהב ששורד כמעט בכל תנאי סביבה. ואם אתם ממש לא טובים בזה – אפשר ללכת על קקטוס, כי אותו די קשה להרוג.

ציור/צביעה לפי צבע

טרנד חדש המיועד לכל מי של ממש יודע לצייר, אך רוצה לשבת על המכחול בתחושת נינוחות פסטורלית וגם לקבל משהו שנראה כמו ציור בסופו של דבר. ציור לפי צבע מגיע עם הדפס של קווי מתאר ומספרים שצריך למלא בצבעים מסוימים. פשוט וקל, מרגיע ומספק.

הכנת נרות


פעילות נפלאה לפרקטיים שבינינו – גם אם התוצאה לא מוצלחת במיוחד – נר זה נר ואפשר להדליק אותו וליהנות ממנו ויהי מה. ערכות להכנת נרות כוללות בתוכן גם שמנים ארומתיים שירגיעו אתכם, יעזרו להבין מה הריחות שמשפיעים עליכם לטובה, וגם לנצל את סגולותיהם לאחר שתסיימו את הכנת הנרות. אלו יכולות להיות גם מתנות נחמדות לחברים וקרובים, אך רק אם באמת יצא לכם יפה!

ללמוד לסרוג


פעולה זו לא שמורה רק לסבתות! אמנות הסריגה דומה מאוד למדיטציה, יש בה חזרתיות, גירוי נעים של קצות האצבעות ותוצאות נהדרות בסוף. גם אם מתחילים ממשהו פשוט, אפשר לסרוג צעיף נעים לילדים, ויהיה בזה משהו מיוחד, “של פעם". ניתן למצוא את כל ההדרכות והדגמים באינטרנט, כך שאפשר לצאת לדרך בקלות.

ללמוד שפה חדשה

לימודי שפות מפתחים את שני צדי המוח, מעניקים לנו תחושת עניין וסיפוק, ואפילו מבטיחים שנשאר צלולים לשנים ארוכות יותר. כמעט לכולנו יש שפת חלומות שהיינו רוצים לחוות בה סיפור אהבה, לנסוע לגור במדינה הדוברת שפה זו, או לרצות לראות סרטים ולהאזין למוזיקה כמו דוברי שפת אם. יש כמה וכמה אתרים ואפליקציות המאפשרות למידה של השפות באופן אינטראקטיבי וכיפי.

הכנת בירה ביתית

כן-כן, אפשר לעשות גרסה עצמית של המשקה המרענן והאהוב. זה דורש דיוק,קצת הבנה בכימיה והרבה סבלנות, אך עם קצת מאמץ וזמן המתנה תוכלו ליהנות מבירה שאתם יודעים בוודאות ממה היא מורכבת ומה אחוז האלכוהול בה. הסיפוק שבשתיית בירה כזאת שונה מאוד משתיית בירה בבר או מהחנות, וגם מבישולים רגילים שלכם. בקיצור, כדאי לנסות!

ריטריט כתיבה אונליין

אם איבדתם קצת את עצמכם בשגרה, הדרך היעילה למצוא את עצמכם – זה באמצעות כתיבה. בעיקר עכשיו, שזה נהיה ממש פשוט, ואפשר אפילו לנהל יומן אינטימי בטלפון שלכם. ואם אתם לא מצליחים להתמיד וזקוקים למסגרת, ניתן למצוא מגוון קבוצות כתיבה שנותנות תרגילים קבועים או אפילו קובעות תאריכי "ריטריט" – כלומר ימים שבהם תשקיעו לפחות מספר שעות לכתיבה. מומלץ לייעד לכך פינה מיוחדת בבית שבה לא יהיו הסחות דעת ותהיה האי היצירתי שלכם שבו תוכלו לחזור לעצמכם.

כל האפשרויות האלה יעניקו לכם זמן לנקות את הראש, להבין מה נכון בשבילכם בחיים האלה ולאן הולכים מכאן. ממה תרצו להתחיל?